Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hilvan İlçesinde ‘’Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’’ düzenlendi.

İl Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün AR-GE birimi arasında iş birliği düzenlenmişti. Okullarda  düzenlenen çalıştaylarla bağımlılıkla mücadele konuları ele alınıyor. Hilvan İlçesinde bulunan Şair Nabi Anadolu Lisesinde düzenlenen çalıştaya İl Müftüsü Ramazan Tolan, AR-GE üyesi eğitimci Muharrem Çelik ile öğrenciler katıldı. 

Alanında uzman PDR öğretmenleri tarafından öğrencilere, bağımlılıkla mücadele eğitimleri verildi. Uyuşturucu maddelerinin hayatları nasıl yok ettiği anlatıldı. İl Müftüsü Ramazan Tolan, öğrencilere iyi bir insan olmayı, tütün ve tütün mamullerinin zararlarını anlattı. 

AR-GE üyesi Muharrem Çelik ise, bilinçli teknoloji kullanımı madde ve alkol bağımlılığını konusunu işledi. Bağımlılıkla mücadelenin yollarını ve alınması gereken tedbirler, gerçekleştirilen sunumla anlatıldı. 

Urfa’da Dilenciler Fink Atıyor!  Urfa’da Dilenciler Fink Atıyor! 

Eğitim sonrası öğrencilerden gelen fikirler ve öneriler rapor edildi. Çalışmaların il genelinde sürdürüleceği öğrenildi. Ortaya çıkan raporlar, yetkililerle paylaşılacak.