Şanlıurfa, Yaban Hayvanları İçin Seferber Oldu Şanlıurfa, Yaban Hayvanları İçin Seferber Oldu

HRÜ Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Cevher İlhan Cevheri, yaptığı açıklamada, Pinteks Tekstil Firması ile meslek yüksekokuları arasında iş birliği protokolü imzaladıklarını, yapılan protokolün 10 öğrencinin staj, iş yeri eğitimi ile bu öğrencilerin istihdam garantisini kapsadığını belirtti.

GAP’ta Türkiye pamuğunun yaklaşık olarak %50’sinin üretildiğini ve Şanlıurfa OSB’nin pamuk ve diğer doğal liflerin değerlendirilmesi ve nihai ürüne dönüşümünde önemli bir misyona sahip olduğunu kaydeden Cevheri, Pinteks Tekstil Firması hakkında şu bilgileri verdi:

“Şanlıurfa 2. Organize sanayi bölge alanında gömleklik dokuma kumaş ve her türlü elyaf grubundan üretilmiş ipliklerin boyanması işlemini yapan iplik boya işletmeleri ile faaliyete başlayan Pinteks firması, 2021 yılından itibaren denim dokuma kumaş üretimine başlamıştır.

Tesis şuan toplamda 30 bin metrekare kapalı alana sahip olup 550 kişilik ekip ile yıllık fason verilen işler ile beraber 35 milyon metre kumaş üretim kapasitesine sahiptir.”