Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Şanlıurfa'da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şanlıurfa ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, Türkiye'de ve bölgede devam eden büyük projelerin bir an önce bitirilmesi gerektiğini ifade etti.

Şanlıurfa’da kan merkezi olmadığı için taze kan alma noktasında ciddi sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Şanlıurfa’da hetemoloji uzmanın olmadığını da dile getirdi

Şanlıurfa’nın tarımın başkenti ve bir yönüyle de peygamberler şehri olduğunu anlatan Yapıcıoğlu, hızlı trenin Şanlıurfa’ya da getirilmesi gerektiğini vurguladı.

TÜRKİYE'NİN MISIR VE SURİYE İLİŞKİLERİ İÇİN NE DEDİ?

Türkiye'nin Mısır ve Suriye ilişkilerine yönelik açıklamalarda da bulunan Yapıcıoğlu "Türkiye onlarla ilişki kurmalıdır. 'Zinhar onlarla ilişki kurmamalı' yaklaşımı doğru değildir. 

Çetiner, Urfa’nın Her Sokağına Alın Terini, Ayak İzini Bırakıyor Çetiner, Urfa’nın Her Sokağına Alın Terini, Ayak İzini Bırakıyor

Onlarla ilişki kurmazsanız da emperyalistler onlarla ilişki kurup istedikleri şekilde yönlendirmeleri konusunda gerekli tüm oyunları ve dolapları çevirirler.

Bizim söylediğimiz hiçbir şart altında ümmet coğrafyasında herhangi bir sorun emperyalistlere havale edilmeden ve şiddete başvurulmadan mutlaka çözülmelidir. 

Bütün sorunların bu şekilde çözülmesi için bir gayret ortaya konmalıdır. 'Kendi aranızdaki sorunları oturarak konuşarak çözün ve emperyalistlere havale etmeyin' diye çağrılarda bulunduk."ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)