Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde, HÜDA PAR'ın organizesi ile İsrail polisinin, Mescid-i Aksa’da sivillere saldırması protesto edildi.

Siverek’in Ayvanat Mahallesi’ndeki Abdulkadir Geylani Camii bahçesinde toplanan kalabalık, kılınan teravih namazının ardından “Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır”, “Kudüs vahdet ve zafer kapısıdır” yazılı dövizler İsrail’in saldırıları durdurmasını istedi.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Simak, protesto eyleminde yaptığı basın açıklamasında “Mübarek Ramazan ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde de siyonistler Mescid-i Aksa’nın kudsiyet ve mahremiyetini çiğneyerek sabah namazında Aksa’ya her taraftan saldırıya geçtiler.

Gerçek ve plastik mermilerin yanında gaz bombaları ile Mescitte namaz kılan cemaat ve murabıtlara saldırmış, bu saldırılarda yüzlerce Müslüman yaralanırken yüzlercesi de kaçırılarak esir edilmiştir. Bu vahşi ve barbar saldırılar kabul edilemez. Bu saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan'dan Mülteci Açıklaması: Kovmayacağız Erdoğan'dan Mülteci Açıklaması: Kovmayacağız

Aksa’nın izzeti için bedenlerini siper ederek şehadet şerbetini içen şehitlerimizin şehadetini tebrik ediyor, yaralılara acil şifalar, esir edilenlerin de bir an önce özgürlüğüne kavuşmalarını niyaz ediyoruz.

Kudüs’te, Aksa’da ve bütün Filistin topraklarında siyonist işgale karşı direnen kardeş ve bacılarımızı buradan selamlıyoruz. Mekân olarak yanınızda olamasak da ruhumuz ve kalbimizle yanınızdayız. Davanız bizim davamız, acınız bizim acımız, sevinciniz bizim sevincimizdir…Muhterem Kardeş ve bacılarım. Siyonist işgal devam ettiği müddetçe bu saldırılar ve acılar devam edecek  Bu işgal ve katliam durdurulmalıdır.”ifadelerini kullandı.