HDP Şanlıurfa eski milletvekili merhum İbrahim Ayhan, vefatının 4’üncü yıl dönümünde Siverek’te mezarı başında dualarla anıldı. İbrahim Ayhan’ı sevenler mezarına çiçekler bıraktı.

İbrahim Ayhan’ı anma törenine Ailesi ve yakınlarının yanı sıra HDP Gaziantep Antep Milletvekilli Mahmut Toğrul, HDP Şanlıurfa milletvekilleri Ömer Öcalan, Ayşe Sürücü, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Siverek mezarlığındaki anma törenin ardından İbrahim Ayhan’ın evine giden kalabalık burada bir süre ailesi ila sohbet ettikten sonra ayrıldı.

İBRAHİM AYHAN KİMDİR ?

Fakıbaba Kazandığı Tazminatı Aşevine Bağışladı Fakıbaba Kazandığı Tazminatı Aşevine Bağışladı

İbrahim Ayhan, 1968 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dünyaya geldi. 1994 yılında Van 100. Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümünden mezun olan Ayhan, 1997 yılında Şanlıurfa’da öğretmenlik mesleğine başladı.

Yaptığı sendikal faaliyetler nedeniyle Kastamonu'ya sürgün edilen Ayhan, 2007 Genel Seçimlerinde öğretmenlik ve sendikal faaliyetlerinden istifa ederek siyasete atıldı.

Bir dönem Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), iki dönem de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekilliği yapan İbrahim Ayhan, 20 Eylül 2018’de Kuzey Irak’ın Erbil kentinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.