Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, Gülşen’in İmam Hatipliler ile ilgili sözlerini kınadı. 

Büyükşehir Konservatuar Sınavları Yapıldı Büyükşehir Konservatuar Sınavları Yapıldı

Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun “Hadsiz ve ahlaksızca İmam-Hatiplere saldırmak sanat değil, tetikçiliktir. ”dedi.
“Kadın hakları savunusunu kadın bedenini teşhir ederek yapabileceğini sanan, toplumun normatif kabulleri ve değerlerini alaya almaktan başka varlık alanı bulunmayan sözde sanatçı #Gülşen İmam Hatiplilerle ilgili yakışıksız sözlerini şiddetle kınıyorum. ”diyen Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun “

Politik doğruculuğun kendisine vazettiği şeyler dışında herhangi bir fikri olmayan bu sözde sanatçının; çıplaklığı ve teşhirciliği makul gösterme konusundaki çabası tek derdinin şarkı söylemek olmadığına da ortaya koyuyor. Nerede nasıl davranacağımızı, nasıl duracağımızı ve ne diyeceğimizi belirleyen şey medeniyet ve ahlaktır. Fakat görüyoruz ki son zamanlarda her ikisine tabii olmayı reddeden, hatta reddetmeye çağıran bir propaganda süreci işletiliyor.” ifadelerini kullandı.

SAVCILIK GÜLŞEN’E SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Gülşen hakkında imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlattı.

GÜLŞEN NE DEMİŞTİ?

Ünlü popçu Gülşen, geçtiğimiz nisan ayında İstanbul'daki bir mekanda sahne almıştı. Şarkıcının, 4 ay önceki konserinden bir kesit dün akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde Gülşen'in bir kişi hakkında, "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadelerini kullandığı görüldü.