CHP'li İbrahim Halil Çelik, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan TOKİ ricasında bulundu. Şanlıurfalı Çelik "Fırsatçılara fırsat vermeyin" dedi.

Toplu Konut İdaresi’nin önümüzdeki günlerde dar gelirlere Şanlıurfa’da 125 dairesini satışa çıkartmak için başvuruları almaya daha başlamadan önemli bir uyarı CHP'li  İbrahim Halil Çelik’ten geldi.
TOKİ Konutlarında fırsatçılık yapanlara karşı Vali Salih Ayhan’ı uyaran ve ricada bulunan Şanlıurfalı İbrahim Halil Çelik, TOKİ konutlarını fırsatçıların elinden kurtarmasını istedi.

"TIPKI OSB'DE ARSA FIRSATÇILARININ ÜZERİNE GİTTİĞİNİZ GİBİ"

İbrahim Halil Çelik, Vali Salih Ayhan’dan tıpkı OSB’de arazi fırsatçılarına karşı yürüttüğü mücadelenin aynısını TOKİ için de rica etti.
İbrahim Halil Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Toplu Konut İdaresi’nin(TOKİ) Şanlıurfa’da satışa sunacağı ucuz konutlar için Vali Salih Ayhan’a şöyle seslendi; “Sayın Valim Salih Ayhan, nasıl ki geçenlerde OSB ‘de fırsatçı arazicilere fırsat vermediyseniz; sizden ricamız dar gelirliler için yapılan TOKİ konutlarını fırsatçıların elinden kurtarmanızı arz ederiz” 

Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu

TOKİ KUNUTLARINDA NASIL BİR FIRSATÇILIK YAPILIYOR

Durumu iyi olan varlıklı aileler TOKİ Konutlarına dar gelirlerin üzerinden müracaat ediyor. Müracaat ücretini de kendisi ödüyor. Kura çekiminde daire çıkarsa araya koyduğu kişiye bir miktar para veriyor ve o dairenin sahibi varlıklı aileler oluyor. Bunu yaparken de ileride sorun yaşamaması için kendi yakınlarından, eş dostlarından biri üzerinden TOKİ’ye müracaat ettiriyor.
Daha sonra TOKİ’den başkasının adına alınan daire,  ihtiyaç sahiplerine fahiş fiyatlarla satıyorlar.  Varlıklı aileler bu satışı da aleni bir şekilde sosyal medyada duyurularla yapıyor.

Durum böyle olunca da asıl ev sahibi olması gereken dar gelirliler konut sahibi olamıyor. 

İşte Buna  Bir Örnek ve Bir Satışın Sosyal Medya Yapılan Paylaşım Duyurusu

TOKİ fırsatçıları