Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından büyük yıkım yaşayan Hatay, dün akşam da sarsıldı.

Hatay'ın Defne ilçesinde dün saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde, Samandağ ilçesinde de saat 20.07'de ise 5.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremler, birçok ilde etkili bir şekilde hissedildi.

DEPREMZEDELER İÇİN AÇTI 5 DAİRESİNİ 

Türkiye'ye dünyadan destek yağarken, ünlü isimler de depremzedeler için harekete geçti. Bu isimlerden biri olan İbrahim Tatlıses, depremzedelere Bodrum'daki 5 evini 'Evim Yuvan Olsun' kampanyası için açtı.

"YARALARI SARMA ZAMANI"

İbrahim Tatlıses, "Evim Yuvam Olsun kampanyasına katılın. Şimdi yaraları sarma zamanı. Ben de Bodrum'daki 5 dairemi depremzedelere açtım. İmkânınız varsa siz de açın" dedi. 

KIZI DA DEPREMZEDELER İÇİN EVLERİNİ AÇMIŞTI

Öte yandan İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak Tatlıses de birkaç gün önce Bodrum'daki evlerinin kapılarını depremzedeler için açtıklarını duyurmuştu.

"UZAKTAN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTIK"

Dilan Çıtak Tatlıses, deprem bölgesine neden gitmediğini ise şu sözlerle açıklamıştı: Çocukluk arkadaşımın sağlık sebebi ile yurt dışındaydım, taburcu ettik dönüyoruz. Uzaktan elimizden geleni yapmaya çalıştık ama aklım bir orada bir burada delirmek üzereydim. Şu an dönüyoruz ve bugünden sonra sahada olacağım çok şükür Allah herkesten razı olsun güzel insanlarımız.

Editör: Urfadasin Haber