1977 yılında fuar döneminde yaşadığı olayı da anlatan Selçuk Ural " İbrahim Tatlıses,Ahmet Kaya'yı odasına almadı " dedi. 

Tatlıses İsrailli hayranlarını ayaklanmaya çağırdı Tatlıses İsrailli hayranlarını ayaklanmaya çağırdı

Selçuk Ural " İbrahim Tatlıses o zamanlar pavyonlarda çıkıyordu. Bana söylediler. Yanıma geldi. Elimi öptü. Bir şarkı yap bana getir dedim. Sonra şarkısını arkadaşıma yolladım ve patladı. Sezen Aksu'yu da aynı şekilde ben keşfettim" dedi. 

İbrahim Tatlıses,Ahmet Kaya'yı odasına almadı 

Selçuk Ural 1977 yılında 30 günlük fuar döneminde İbrahim Tatlıses'in yaptığı olayı hala unutmadığını söyledi. Ural " O dönem fuarlar 30 gün sürüyordu. Neşe Karaböcek,Ajda Pekkan , İbrahim Tatlıses,ben büyük bir kadro. Sonra aramıza yeni bir arkadaş katılacak denildi. Bu arkadaşa iyi davranın denildi. Odanıza alın denildi. İbrahim Tatlıses almadı ben odama aldım. O kişi Ahmet Kaya'ydı. Ahmet Kaya'yı İbrahim Tatlıses odasına almadı. Harp okulu talebesi gelmişti 5-6 bin Ahmet Kaya yuhlanarak sahneden indi" diye konuştu.

İbrahim Tatlıses: Ahmet Kaya için kellemi koyardım, yine onu korurdum

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde Ahmet Kaya'ya yapılan linç girişimi ile ilgili olarak "Eğer ben orada olsaydım asla Ahmet'in linç edilmesine izin vermezdim. Önüne kalkan olurdum. Kellemi koyardım, yine korurdum onu. Olayların büyümesine müsaade etmezdim zaten en başta. Gurbete gitti sonra. Türkiye hasretinden öldü" açıklamasını yapmıştı.

Editör: Urfadasin Haber