Borçları yüzünden sıkıntılı günler yaşadığı iddia edilen Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ve Şivan Perwer mahkemelik oldu.

Urfa Valisi Salih Ayhan’dan Sivas Türküsü !Sesi de Güzelmiş Urfa Valisi Salih Ayhan’dan Sivas Türküsü !Sesi de Güzelmiş

Şanlıurfa’daki ilk eşi Adalet Durak’tan olan oğlu Ahmet Tatlıses, "Akli melekeleri yerinde değil" diyerek babası İbrahim Tatlıses’in mallarına şerh koydurmuştu. Tatlıses ise oğluna konserinde üstü kapalı olarak, "Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar.

Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?" sözleri ile cevap vermişti.

Bu gelişmenin ardından ise Tatlıses’in tüm taşınır ve taşınmaz varlıklarının üzerinde hacizler olduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddia edilmişti. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay ise İbrahim Tatlıses’in mal varlıkları ile ilgili haciz belgelerini yayınladı.

"HACİZ VAR"

Ayrıca Onur Akay, İbrahim Tatlıses’in Şivan Perwer’e borcu olduğunu ve Perwer’in Tatlıses’i icraya verdiğini duyurdu. Akay, “Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden İbrahim Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Kürt kökenli sanatçı Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim.

"ÖDEME YAPILMAMIŞ"

Perwer, 2014 yılında İbrahim Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını kazanmış. Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiç bir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perwer’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş.” ifadelerini kullandı.

TATLISES’E BİR ŞOK DA SAZ EKİBİNDEN GELDİ

Bu arada Tatlıses’e bir şokta yıllardır ekibinde yer alan ünlü sazcısı Kemal Alaçayır yaşattı. Alaçayır, Tatlıses’in ekibinden ayrıldığını duyurdu.
Kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bunu duyuran Alaçayır'ın neden ayrıldığı merak konusu oldu. 
Kemal Alaçayır " İbrahim Tatlıses ile olan iş hukukumuz sona ermiştir" dedi. 
İbo Show ekibinde de yer alan Kemal Alaçayır şarkıcıya tüm konserlerinde eşlik ediyordu.