Harran Üniversitesi Müzik Bölümünden Alkışlanacak Çalışma Harran Üniversitesi Müzik Bölümünden Alkışlanacak Çalışma

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti İmamoğlu'na 2 yıl 7 ay hapis cezası ve siyasi yasak verdi. Ancak siyasi yasak, kararın kesinleşmesi durumunda uygulanacak. Kararın ardından sosyal medyada çok sayıda sanatçı ve ünlü de İmamoğlu'na destek paylaşımı yaptı.

 O isimlerden biri de İbrahim Tatlıses'in kızı Melek Zübeyde oldu. Melek Zübeyde, Dilek İmamoğlu'nun gönderisini paylaşıp üzerine de kalp ekledi. İbrahim Tatlıses'in gözlerden uzak büyüttüğü kızından sürpriz İmamoğlu paylaşımı. İbrahim Tatlıses ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'da bir arada.

 İbrahim Tatlıses, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği toplu açılış törenine katılarak "Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çı goti" demişti. Geçtiğimiz gün hakkındaki ceza belli olan Ekrem İmamoğlu ise bu sözlere tepki göstermişti.

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "En fazla işsizlik nerede? Urfa'da en fazla çocuk işçi nerede çalıştırılıyor? Urfa'da. Ya ne anlatıyorsunuz bize? Ben o sanatçıya şunu söyleyeyim ne demişti unuttum 'Harran'da Oxford vardı da biz mi gelmedik?' demişti. Harran'da Hâlâ Oxford yok. Sen bunu 50 sene önceki yaşamında söyledin" demişti.