İbrahim Tatlıses'e haciz üstüne haciz şoku yaşanırken bir darbe de kendi memleketinden geldi. İşte İbrahim Tatlıses'i şoke eden son gelişme.

Oğlu Ahmet Tatlı'nın vasi davasından sonra devlete borcu çıkan Tatlıses'e il eşi Adalet Durak ve yakın dostu Şiwan Perwer de dava açtı. Tatlıses'in 30 yıllık sazcısı Kemal Alaçayır da Tatlıses ile yollarını ayırdığını açıkladı. Tüm bunlar yaşanırken Tatlıses'e bir darbe de kendi memleketinden geldi. İşte İbrahim Tatlıses'i şoke eden son gelişme.

Oğlu Ahmet Tatlı ve ilk eşi Adalet Durak için sarf ettiği sözlerden dolayı davalık olan İbrahim Tatlıses'e oğlu vasi davası eşi ise kıyafetine hakaret ettiği için hakaret davası açtı. Vasi davası ile gündeme bomba gibi düşen Tatlıses'in taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına şerh koyuldu. Davaya ilişkin yeni detaylarda ortaya çıktı. Tatlıses'in Şerh koyulan malları hacizli çıktı. İşte detaylar.

OĞLU VE İLK EŞİ DAVA SÜRECİNİ BAŞLATTI: MAL VARLIKLARINA ŞERH KOYULDU

Silahlı saldırıya uğradığı gün oğlu Ahmet Tatlı'nın kasayı boşalttığını belirten Tatlıses, ilk eşi Adalet Durak içinse kendisine domuz büyüsü yaptığı ondan dolayı evlenemediği söylemişti. Tatlıses'in bu açıklamaları magazine bomba gibi düşerken, oğlu Ahmet Tatlı ve annesi Adalet Durak, Tatlıses'e dava açtı. Durak, çarşafı için benzetme yapan Tatlıses'e hakaret davası açarken, oğlu Ahmet Tatlı ise vasi davası açarak mal varlıklarına şerh koydurtmuştu.

YAKIN DOSTUM DEDİĞİ ŞİWAN PERWER'DE DAVA AÇMIŞ

Mahmut Tuncer İle Antalya'da Urfa Rüzgarı Mahmut Tuncer İle Antalya'da Urfa Rüzgarı

Dava sonrasında şoke eden detaylar da ortaya çıktı. Tatlıses'in şerh koyulan mal varlıkları hacizli çıktı. Devlete 120 milyon borçlu çıkan Tatlıses'e dava açanlar arasında yakın dostum dediği Kürt kökenli Şiwan Perwer'in de 2015 yılında telif davası açtığı ortaya çıktı. Borcunu ödemeyen Tatlıses'e haciz işlemi başlatan Şiwan Perwer'in bu hareketi sosyal medyada gündem oldu.

30 YILLIK SAZCISI YOLLARINI AYIRDI

Tüm bunlar yaşanırken zor bir süreçten geçen İbrahim Tatlıses'e bir darbede 30 yıllık bağlamacısı Kemal Alaçayır'dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Alaçayır, Tatlıses ile iş hukukun bittiğini açıkladı. Tatlıses'e yönelik son dönemlerde başlatılan haciz ve dava şokları sonrası bir detay daha ortaya çıktı.

KENDİ MEMLEKETİNDEN DE BİR DARBE: HACİZ İŞLEMİ BAŞLATILDI

Tatlıses'in Kendi memleketi olan Şanlıurfa'da bulunan taşınmaz mallarına da haciz kararı çıktı. Ünlü şarkıcının Karaköprü ilçesindeki arsasına hem Belediyeler, hem sosyal sigortalar kurumu hem de şahıslar icra takibi başlattı. Tatlıses'in Karaköprü ilçesindeki imara açılmış 1.856.36 M2 ile yine aynı ilçedeki 2.518.19 M2 arsalarına haciz kararı çıkarıldı. Tatlıses dönemin Karaköprü Belediye Başkanı Ahmet Güzel ile ilçedeki arsalarını bizzat yerinde incelemiş buraya toplu konut yapacağını söylemişti.