Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile ilk eşi Adalet Sara’dan olan oğlu Ahmet Tatlıses arasındaki kavga adliye koridorlarına taşındı.

Babası İbrahim Tatlıses ile kavgalı olan Ahmet Tatlıses, geçtiğimiz günlerde yaşadıkları polemik sonrası soluğu mahkemede aldı.

Babasının akıl sağlığından şüphe ettiğini söyleyen Ahmet Tatlıses, vasi atanması için dava açtı.

İbrahim Tatlıses ile oğlu Ahmet Tatlıses arasındaki gerilim büyüyor. Ünlü türkücü, silahlı saldırıya uğradığı dönemde 'şirketin kasasını boşaltmak' ile suçladığı oğlu hakkında zehir zemberek ifadeler kullanmıştı.

Babasının açıklamalarının ardından 'Akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim artmıştır' diyen Ahmet Tatlıses, soluğu mahkemede aldı. Tatlıses'in avukatı Necmi Uğur Çelikel, İbrahim Tatlıses'e vasi atanması için dava açtıklarını duyurdu.

dava açıklaması

Açıklamada şu ifadelere ver verildi: "Müvekkil Ahmet Tatlıses, babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır.

Sn. İbrahim Tatlıses'in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses'ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız. Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir."

VASİ NE DEMEK?

İbrahim Tatlıses: Her Şeyi de Biliyorsun İbo Kardeş İbrahim Tatlıses: Her Şeyi de Biliyorsun İbo Kardeş

Bir yetimin ya da akılca zayıf birinin malını, mülkünü yöneten kimse.