İbrahim Tatlıses, Türk siyasetine bir ömür adayan Adalet, Tarım ve Turizm bakanlıkları ile başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan Necmettin Cevheri’nin son yol yolculuğa uğurlanmasından günler sonra yayınladığı mesajda “Sayın Necmettin Cevheri   BAKANIMIZ  hakın Rahmetine kavuşmuştur URFA’mızın başı sağolsun ailesine sevenlerine BAŞ SAĞLIĞI diliyorum  Ş.URFAYA hizmetleriyle Ş.URFA sevdalısı mekanın Cennet olsun sayın bakanım” ifadelerini kullandı

Suruç’ta 'At ve Nar Festivali'nde Renkli Görüntüler Suruç’ta 'At ve Nar Festivali'nde Renkli Görüntüler

Necmettin Cevheri 3 gün önce Ankara'da vefat etmişti. Cevheri'nin cenazesi Ankara'da İsmet Oğultürk Camisi'nde kılınan ikindi namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törende Cevheri'nin oğlu eski DYP Adana Milletvekili İbrahim Cevher Cevheri ile yeğeni AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'nin yanı sıra diğer aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

Necmettin Cevheri
Şanlıurfa'da 1930'da doğan Cevheri, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Cevheri, 13,14,15 ve16. dönemde Adalet Partisinden, 19, 20 ve 21. dönemde ise Doğru Yol Partisinden Şanlıurfa Milletvekili seçildi. 31 ve 32. Hükümette Turizm ve Tanıtma Bakanı, 40. Hükümette Adalet Bakanı, 49. Hükümette Tarım ve Köy İşleri Bakanı, 50, 51 ve 52. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yapan Cevheri iki çocuk babasıydı.