Şanlıurfa'da ramazan ayında bir kaç yıl önce yardıma ihtiyacı olara yardım götürürken karşılaştığı bir olayı anlatan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla, şunları aktardı; "Bir muhacir yetim aileyi ziyaret ediyorduk.İkindi ile akşam arasıydı. İftar satine yakın bir zamandı.Son bir yardım kolimiz kalmıştı. Onu verecektik.Yetim ailenin kapısını çaldık.Koliyi verdik. Yardımı alan bacımız bize 'Bir şey anlatmak istiyorum ama inanırmısınız bilmiyorum'dedi. Biz de anlat dedik neden inanmayalım ki. Bir müslüman bir şey anlattığında biz inanırız dedik. Başladı anlatmaya;

15 yaşında bir kızı namaz kılarken kıyamdayken ağlamaya başlamış.Annesi yanına oturup namaz sonrasında sormuş. 'Kızım neden ağlıyorsun 'demiş. Kızı da 'Anne biz akşam ne ile iftar açacağız' demiş. Ben Afrika'dan bahsetmiyorum. Urfa'dan bahsediyorum.Annesi de kızına şu cevabı vermiş; 'Kızım Allah bizim şehit ailesi olduğumuzu biliyor mu ? Biliyor.Şuan evimizde bir şey olmadığını biliyor mu? Evet biliyor.Peki bizim sahibmiz kim Allah. Ondan sonra büyük bir teslimiyetle dua ettik.Seccademizi kaldırdık.Kulağım kapıda Allah'ın yardımını bekliyorum. Kapı çalındığında ben Allah'ın yardımında zerre kadar şüphem yoktu.Siz geldiniz" 

Sonra üzerimizde olan şeylerden biraz daha yardım yaptık.Ben bu yaşadığımı iman ve tevekül diye bu durumu paylaştım.Yarabbi ben de bu kadının imanı gibi bir iman istiyorum dedim.Ben bunu paylaştıktan 20-25 dakika sonra Yurt dışından bi numara beni aradı. İHA Genel Merkezinden numaramı bulmuş ve bu kadına yardım ulaştırmak için benimle irtibata geçti. Sudan ya da Somali Konsolosluğunda çalışan biriymiş. Bu aile yardım gönderdi. Ve ciddi bir yardım gönderdi. Başka insanlar da yardım gönderdi. Biz de o yardımı da bu ailemize ulaştırdık."

Editör: Urfadasin Haber