Aziz Aydınlık, sulama döneminde 8 saate varan elektrik kesintilerinin 4 saate düşürüleceği iddiaları üzerine sosyal medya hesabından tepki göstererek

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, sulama döneminde 8 saate varan elektrik kesintilerinin 4 saate düşürüleceği iddiaları üzerine sosyal medya hesabından tepki göstererek “böyle çözüm olmaz” dedi. Yayınlamış olduğu videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan vekil Aydınlık, şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, ne yazık ki bugün AK Parti İl Başkanı Sayın Abdurrahman Kırıkçı DEDAŞ’la ilgili bir açıklama yapmış; ‘ben bakanla görüştüm, günde 8 saat kesilen elektriği 4 saate düşüreceğiz ve vatandaşlarımıza yarına kadar bekleyin’ demiş.

Sayın Kırıkçı, eğer gerçekten vatanseversen; 8 saati 4 saate düşürebiliyorsan, o 4 saati de sıfırlatsan iyi olur. Bu mevsimde, sulama mevsimi olan hem mısırın hem pamuğun zamanı geçiyor, kuruyor. DEDAŞ günde 8 saat elektriği kesiyor ve çoğu yerde trafoları söküp götürüyor.

Sayın Başkan, bu gücünüz varsa bunu yapın. Biz gereğini 4 yıldır yapıyoruz; DEDAŞ’la ilgili yüzlerce kez bölgeye geldik, toplantılar yaptık, Meclis’te konuşmalar yaptık, soru önergeleri verdik ama maalesef hiçbir zaman siz buna sahip çıkmadınız. İnşallah sahip çıkarsınız; bu sulama mevsiminde vatandaşlarımız milli servetlerini kaybetmezler.

Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video

Biz Urfalıyız, Urfalının yanındayız, sonuna kadar çiftçilerimizin yanında olacağız. Bütün Urfa’ya saygı ve selamlarımı gönderiyorum.”