Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm “Yaralarımızı birlikte saracağız.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü İstifa Etti Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü İstifa Etti

Depremin olduğu ilk andan itibaren ilimizdeki arama kurtarma çalışmaları bittikten sonra Adıyaman ve Hatay ilimize Sağlık personeli desteği ile sadece sahada, ambulansta değil, aynı zamanda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan içerisinde Ameliyathanesi bulunan sahra hastanesi ve diğer hastanelerde de fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımıza yardım eli uzatabilmek için tüm gücümüzle deprem bölgesindeyiz. Adıyaman ve Hatay ilimize sağlık personeli desteğinin yanında muhteviyatı ile birlikte iki adet sahra hastanesi, Kamyonlar ve tırlar ile sevkiyatları yapılan Tıbbi cihaz ve tıbbi malzeme desteğimizi sağladık.

Adıyaman eğitim ve Araştırma hastanesini de ziyaret eden Gülüm, sunulan sağlık hizmetleri ile ilgili istişare ve önerilerde bulunarak fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Şanlıurfa’dan Adıyaman’a görevlendirilen UMKE personellini UMKE koordinasyon merkezinde ziyaret eden Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, 7/24 saat esasıyla görev yapan Umke, arama kurtarma, destek ve sağlık personelimize yaptıkları bu kutsal görevden ve özverili çalışmalarından dolayı bir kez daha teşekkür ederim” dedi.