Hastane Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok ilçede yapılan çalışmalar hakkında Solmaz’a bilgi vererek hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz “Suruç Devlet hastanesi Güçlendirilmiş ilçe hastanemizdir. Vatandaşlarımızın Hastanelerimizde sunulan Sağlık hizmetinden tam kapasite ile faydalanabilmeleri için çalışmalarımız ve yerinde değerlendirmelerimiz aralıksız devam edecektir. 150 yataklı İlçe Devlet Hastanemiz 22 erişkin yoğun bakım yatağı, 11 küvöz, 5 ameliyathane odası, 11 diyaliz cihazı ile halka hizmetine devam ederek Suruç halkının ihtiyacını karşılamaktadır. Ocak ayında Suruç devlet hastanesinde 92 bin hasta muayene ve tedavi edildi. A-B-C grubu 340 Ameliyat gerçekleştirildi. Evde sağlık birimimize kayıtlı 700 hastamız periyodik olarak ziyaret edilip evlerinde tedavileri yapılmaktadır.” dedi.

Bebeklerde Görülen Hirsprung Hastalığına Erken Müdahale Hayat Kurtarıyor Bebeklerde Görülen Hirsprung Hastalığına Erken Müdahale Hayat Kurtarıyor

Depremde hasar gören hastane binasında çalışmalar yürütüldüğünü aktaran Solmaz, “Daha önce ki ziyaretimizde Deprem kaynaklı binada oluşan hasarların giderilmesi ve tüm hastanenin boyanması kararını almıştık, bugün ziyaretimizde bu işlemlerin yüzde ellisinin tamamlandığını gördük. Eksik branşlar konusunda il merkezinden görevlendirme ile eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz yeni atama ile bu eksik branşlar da tamamlanacaktır. "BEBEK DOSTU HASTANE" unvanlı olan hastanemizde, Gebe okulunda anne adaylarına Normal doğum özendirmek ve sezeryan ile doğum un önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek halkın sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Solmaz, sağlık personelleri ile sohbet ederek, dilek ve temennilerini dinledi.

Tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, Hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Editör: Mehmet Fatih Aslan