Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, müzik şehrinde tek kişilik müzik resitalini küçük İmhan’dan büyük bir hayranlıkla dinledi, dinlerken adeta mest oldu. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında ziyaret ettiği halk eğitim merkezinde müzik kurslarına katılan ve bağlama çalmasını da öğrenen İmhan Tabala ile tanıştı.  11 yaşındaki İmhan,  Vali Ayhan'a Erzincan yöresine ait “Bunca Gamı Bunca Derdi Zalim Felek Bana Verdi” türküsünü söyledi.  Vali Ayhan, türküyü dinlerken kendini zaman zaman şarkının sözlerine kaptırdı, şarkı bitince de küçük kızı coşku ile alkışladı.

Urfa Valisi salih Ayhan'a Türkü Söyledi

Ünlü Manken ve Oyuncu Yeni Filmi İçin Halfeti'de Ünlü Manken ve Oyuncu Yeni Filmi İçin Halfeti'de

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Yıldıztepe Ortaokulu öğrencisi olan İmhan Tabala ile şarkının sonunda bir süre sohbet eden Vali Ayhan “Müslüm babadan bile iyi söyledin. Aferin sana. Bunun geleceği var. Müzisyen mi olacaksın yoksa? Arkadaşların sınıfta sıkılınca bir türkü söyle diyor mu sana ? Aferin sana” iltifatında bulundu.

İmhan Tabala'ın kendisine türkü söylediği videoyu sosyal medya hesabında paylaşarak “Halk Eğitimi Merkezinde tanıştığım yeteneğe bir bakın.” diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, “İmhan kızımız gibi yetenekli öğrencileri, hayata geçireceğimiz projelerle keşfederek onlara her türlü desteği sağlayacağız. Sesin gibi ömrün de güzel olsun kızım.” ifadeleri kullandı.

İmhan Tabala'nın, Vali Salih Ayhan’a  Erzincan Yöresine ait “Bunca Gamı Bunca Derdi”  isimli şarkıyı seslendirirken ki işte o videosu