Urfa'nın İncirliova sakinleri stabilize olarak yapılan ancak asfaltlanmayan yoldan oluşan toz, topraktan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne seslendi. 

Köylerinin hiçbir alt yapısı olmadığını ve istedikleri hiçbir hizmeti alamadıklarını söyleyen köylüler, kanalizasyonları da açıktan aktığından sinekten ve pis kokudan duramadıklarını anlattı.

Köy muhtarı ve köy sakinleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı özel kalem müdürü, ŞUSKİ Genel Müdürüyle irtibata geçtiklerini ancak başkanla görüştürülmediklerini iddia ettiler. ŞUSKİ Genel Müdürünün ise muhtarı tehdit ederek “Beni CİMER’e şikâyet etmişsin. Git nereye şikâyet ediyorsan et” dediği ileri sürüldü.

İncirliova Muhtarı Abdi Bozkurt yaptığı açıklamada “İncirliova Köyünden başlayıp Edene Köyüne kadar devam eden grup yolu 17 kilometre.3 aydır alt yapısı yapıldı. Yol yapılınca tarım sal sulamanın tahliye kanaları kapandı. Sulama başladığında tahliye suyunun gideceği yer yok. Şu anda bizim köyün sakinleri tozdan topraktan mahvolmuş. İncirliova’dan DSİ kanalına kadar olan 5 kilometrelik yolu en azından bir an önce asfaltlansın. Bizim alt yapımız yok. Şanlıurfa merkezden 18 kilometre meksefedeyiz. Harran Üniversitesine de 3 kilometre meksefedeyiz. 

“3 YILDIR BELEDİYE BAŞKANINDAN RENDEVU İSTİYORUM GÖRÜŞEMİYORUM”

Şuanda benim köyüme büyükşehrin hiçbir hizmeti yok. Köyün içinde sinekten kokudan durulmuyor. Bu sorunumuz için büyükşehir belediye başkanından 3 yıldır randevu istiyorum. Kendisiyle görüşemedim. Özel Kalem müdürüne telefon ediyorum cevap vermiyor. 

“ŞUSKİ GİT NEREYE ŞİKAYET EDERSEN ET DİYOR”

Şanlıurfa'da Tarla İçi Yol Çalışmaları Sürüyor Şanlıurfa'da Tarla İçi Yol Çalışmaları Sürüyor

ŞUSKİ Genel Müdürü Said Güllüoğlu’nun yanına gittim. Bana diyor ki; ‘Sen CİMERE şikâyet ediyorsun. Git nereye şikayet edersen et. Elinden geleni ardına koyma.’ diyor. Bundan sonra artık gideceğim yer kalmadı. Köylülerim benim kapıma gelmeye başladı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Tozdan topraktan mahsullerimiz zarar görüyor. Ben vicdan azabı çekiyorum. Buranın ne zaman yapılacağını bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Köy sakinlerinden Mustafa Demir ise “Bu yolumuz 3 -4 aydır sözde asfalt yapılacaktı. Ama öylece kaldı. Yerleşim yerimiz ve ve ürünlerimiz büyük zarar görüyor. Çiftçilerin girdi maliyetleri zaten meydanda. Sürekli zam geliyor. Sorunumuzun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Muhtarımız çabalıyor ama muhtara kulak asmıyorlar.” dedi.

Köy sakinlerinden İsa Bozkurt da 4 aydır katlandık ama artık ürünlerimiz zarar görmeye başladı. Artık diğer köylerle de karşı karşıya gelmeye başladık. Büyükşehir bu sorunumuzu çözmüyor. Toz içinde yaşıyoruz. ‘Çiftçiye üretin ’diyorlar. Yaşadıklarımıza da duyarsız kalıyorlar.” şeklinde konuştu.