Şanlıurfa’da inşaat malzemesi satanlarda alışveriş yok denecek durumda. Bir çok kişinin çeki geri dönüyor İnşaat malzemesinin fiyatları durdurulamıyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon İhalesi İPTAL Edildi Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon İhalesi İPTAL Edildi

Şanlıurfa’da inşaat malzemesi satanlar. Sektöründe kullanılan temel malzemelerden olan demir, çimento, kireç gibi malzemelerin fiyatları durdurulamıyor.
Şanlıurfa İnşaat malzemecisi “Celal Erdem: inşaat malzemelerinin fiyatları şuanda yüksek durumda millet halk zor durumdadır kimse alamıyor hepimiz perişan durumdayız.

Hayır, iş yapamıyoruz piyasa durgun geçen sene çimento fiyatı 13.500 TL ’ydi bu sene 90 TL olmuş. Kireç fiyatı 10 TL’ydi 50 TL olmuş. Demirin kilosu şuanda 15 TL. Herkes zor durumdadır. Kimse bir şey alamıyor. “ dedi. 

Şanlıurfalı bir başka İnşaat malzemecisi Murat Ercan da “Geçen yıl çimento 27 TL’ydi. Bu yıl 95 TL olmuş. Demir 7.500 TL’ydi şuanda 17 TL. Kireç 23 TL’ydi şuanda 65 TL. Biriket 2 TL’ydi. Şuanda 5 TL. İnşaat sektörü tamamıyla durmuş durumda. Alışverişler hiç yok diyecek duruma gelmiş. Demir, çimento, kum yükselince evlerde 100 bin TL den 300-400 bin TL ye yükselmiş. Milletin alım gücü kalmamış. Fakir fukara ev alamıyor. Zenginlerin çeki senedi geri dönüyor.” ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)