GAP’ta İyi Pamuk Uygulamalarının Artırılması İçin Değerlendirme Toplantısı GAP’ta İyi Pamuk Uygulamalarının Artırılması İçin Değerlendirme Toplantısı

Depremde ağır hasarlı tespit edilen binaların hukuki süreçlerinin hızlandırılması gerektiğinin altını çizen Şanlıurfalı İnşaat Mühendisi M. Levent Kaya, OHAL’den dolayı bunun mümkün olacağını vurguladı.

Şanlıurfa genelinde zemin etüdü tekrar yapılarak zemin sıvılaşması olan 1.sınıf tarım alanları ve tüm Urfa için gerekirse imar revize çalışması yapmak gerektiğine de vurgu yapan İnşaat Mühendisi M. Levent Kaya, kaçak yapılaşmayı önlemek için de yeni A2 alanları açmanın şart olduğunu söyledi. En fazla 2 katlı çarşılar, işyerleri, oto galeriler için yeni imar alanları açmayı öneren İnşaat Mühendisi M. Levent Kaya, depremler sonrası ivedilikle olarak bunun yapılması gerektiğini aktardı.

Bu arada Şanlıurfa’da şuana kadar yıkık 463 binamızın enkazını kaldırıldı. Kent genelinde tespit edilen ağır hasarlı bina sayısı ise 2 bin 741. Acil yıkılacak 356 binanın yıkım işlemleri ise devam ediyor.