''Ölüm yolu''nu TBMM'ye taşıyan isimlere Gelecek Partisi (GP) İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin de eklendi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi ileten Şahin, 
Şanlıurfa kent merkezi ile Suruç arasında ulaşımı sağlayan karayolunun bölge açısından önemine dikkat çekti.

Yoğun araç trafiğine karşın, ticaret yolu konumunda olan Şanlıurfa-Suruç Karayolunda araç gidiş-gelişlerinin büyük bir bölümünün tek şeritle sağlandığına vurgu yapan Şahin,  bu yüzden çok sayıda trafik kazası yaşandığını anlattı.

Delioğlu,Dicle Elektrik Şanlıurfa İl Müdürünü Ziyaret Etti Delioğlu,Dicle Elektrik Şanlıurfa İl Müdürünü Ziyaret Etti

Şahin, önergesinde daha sonra şunları kaydetti: ''Yaşanan trafik kazalarındaki ölüm sayısının çok olması nedeniyle bu karayolu bölgede yaşayan vatandaşlarımız tarafından ‘’Suruç ölüm yolu’’ olarak anılmaktadır.

Söz konusu güzergâhın tamamının bölünmüş yol olarak yapılması konusunda ihale vs. idari işlemler yapılmasına rağmen, bölünmüş yol projesi bir türlü tamamlanamamıştır. Ancak ne var ki; Şanlıurfa-Suruç Karayolunun bölge ticaretine katkısı, yolda yaşanan trafik kazalarının can kayıplarına ve büyük maddi kayıplara sebep olması gibi nedenlerle projenin bir an önce tamamlanması Şanlıurfa açısından büyük bir önem arz etmektedir. 
Bu bağlamda;

-Şanlıurfa-Suruç Karayolu Yolu Bölünmüş Yol Projesi hangi aşamadadır? Projenin gecikme sebepleri nelerdir? Projenin gecikmesinden dolayı yüklenici firmaya yönelik olarak hangi yasal işlemler yapılmıştır?
-Bakanlığınızın planlamasına göre; Şanlıurfa-Suruç Karayolu Bölünmüş Yol İnşaatı Projesi ne zaman tamamlanacaktır?
-Şanlıurfa-Suruç Karayolu Bölünmüş Yol Projesinin toplam maliyeti ne kadardır?
-Şanlıurfa-Suruç Karayolu Bölünmüş Yol Projesi için 2024 yılı bütçesinden ayrılan meblağ ne kadardır?''

Editör: Urfadasin Haber