Şanlıurfa Birlik Haber-Sen İl Başkanı Hacı Murat Açıkgöz ile görüşen milletvekili adayı İsmail Yavuz, sorunların ve çözüm önerilerinin olduğu dosyayı  teslim ettiler.

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Milletvekili Adayı İsmail Yavuz PTT merkez şubesini ziyarette bulundu. Milletvekili Adayı İsmail Yavuz, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

İsmail Yavuz açıklamasında "PTT çalışan vatandaşlarımızın ne kadar zor şartlarda çalıştığını bizatihi yerinde gördük.

Yeniden Refah Partisi olarak her daim emekçinin yanında olduğumuzu, sorun ve sıkıntılarını takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.

Bu gün ziyarette bulunduğumuz PTT merkez şubesinde gözümüze ilk çarpan çok büyük bir yer sorunun olmasıdır.

Şu an seçim arifesinde'yiz ilgili kurumlara bir an önce Şanlıurfa merkez PTT'sinin daha geniş bir çalışma alanına geçmesi, hem kargo ihtiyacı olan vatandaşlarımız hemde çalışanlarımız için rahat bir nefes aldıracaktır."dedi.

Bizlerde milletin vekili olarak, diyoruz ki PTT de farklı statüler'de çalışan personeller (399, İhs,Firma ) iş barışı sağlanmamıştır.

Yaptıkları işler aynı olsa da iş barışı sağlanmayan personelin maaş, sosyal güvence ve değerlendirme şekilleri farklılık arz etmektedir. 

PTT"nin 2013 yılından A.Ş olması ile birlikte 399 lu personelin statü sebebiyle ikinci plana düştüğü ve kariyer planlamasının önü kapanmaktadır.

Mahmut Tanal Gençlerle Okey Oynadı! Mahmut Tanal Gençlerle Okey Oynadı!

KPSS sınavı ile atanan İHS(İdari hizmet sözleşmeli) personelin, diğer kurumlarda kadroya gecen sözleşmeliler gibi PTT (İHS) li personelinde kadroya geçişi hızlandırılmalıdır.

PTT de 2013 yılından itibaren yükselme sınavları yapılmaktadır. Sınavların bir çok kurumda olduğu gibi PTT çalışanlarının da periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

PTT"de 2018 yılından itibaren personel alınmadığı, personel sayısının azaldığı ve artan iş hacmini karşılayan personel bulunmadığından vatandaşlarımıza kaliteli hizmet verilememektedir.

PTT çalışanlarının promosyon düzeninin diğer kurumlarda olduğu gibi PTT çalışanlarının da hakkıdır.

Her daim işçinin, emekçinin yanında olduğumuzu beyan ediyor, sadece seçim zamanı değil geçim zamanında da Milletimizin yanında olacağız.