Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il başkanı MKYK üyesi, İsmail Yavuz ne yazık ki hükümetin izlemiş olduğu yanlış ekonomik politikaların yansıması Şanlıurfa’mızda da her geçen gün acı tablo ile karşımıza çıkıyor.

 Her geçen gün yağmur gibi gelen zamların neticesinde Şanlıurfa'da belediye toplu ulaşıma zam yapmış, yapılan zam miktarı ile ulaşımda sorun yaşayan Şanlıurfa halkımız içinden daha da çıkılmaz bir duruma girilmiştir. Çekirdek diye tabir edeceğimiz bir ailemizin Karaköprü veya Eyyübiye ‘den şehrin başka bir noktasına gitmesi için 5 kişilik bir aile Karaköprü den toplu taşımayı kullansa 2 otobüs değiştirse (Ring hattı dahil) yaklaşık 100 Lira ya yakın ücret ödeyecek. Alım gücünün bu denli düştüğü bir dönemde Şanlıurfa belediyesi gerektiği takdirde zam talebini bütçeden Karşılayıp vatandaşımızı mağdur etmemelidir. Unutulmamalıdır ki belediye halka hizmet kurumudur.

 Yapılan açıklamada zam yapılacak bir diğer kalem Suya zam, su çiftçilerimiz başta olmak üzere artan maliyetlere bir maliyet daha eklemektedir.  Belediyemizin inisiyatif alıp şehrimiz için ne gerekiyorsa yapmalı milletimize kulak vermelidir” dedi.