İYİ Parti’nin Hilvan Belediyesindeki tek  Meclis üyesi olan Mehmet Ferhat Bebe partisinden istifa etti.

Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video Urfalı Nahya'dan Melih Gökçek'i Kızdıracak Video

İYİ Parti Hilvan Belediye Meclis üyesi olan Mehmet Ferhat Bebe, partisinden istifa ederek ailesi ile beraber AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına gelerek AK Parti’ye geçti. Parti rozetini AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’dan alan Mehmet Ferhat Bebe, yaptığı açıklamada yaklaşık 2000 kişiyle birlikte AK Parti saflarında hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.
Mehmet Ferhat Bebe ve beraberindekilerin AK Parti’ye geçişi hakkında konuşan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “Öncelikle Mehmet Ferhat Bebe ve Bebe ailesinin her bir bireyine ayrı ayrı  teşekkür ediyorum. İyi Parti’den AK Parti’ye geçerek millete hizmetin partisi olan AK Parti’mizin çatısı altında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak Şanlıurfa’nın müreffeh yarınları ve kalkınması  için, gelişmesi için Şanlıurfa adına AK Parti çatısı altında hizmet etmeyi tercih eden Ferhat Bebe kardeşimizi tebrik ediyorum. Bugün rozetini taktık, üyeliğini de aldık. Hilvan’da 11. Belediye Meclis üyemiz olarak görev yapacak. İnşallah İlçe Başkanımızla beraber, Belediye Başkanımızla beraber Hilvan’a hizmet noktasında ellerinden gelenleri yapacaklar. Şunu görüp kabul etmek lazımdır ki Ferhat Bey’de bu bağlamda bu tercihi bu sebeple yapmıştır. Şanlıurfa’nın geleceği, Türkiye’nin geleceği, bu ülkenin bekası, büyümesi, gelişmesi adına AK Parti büyük bir şans, Cumhurbaşkanımız büyük bir şans. Biz bu şansı değerlendirmeye devam edeceğiz. Kendisine tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum ”cümlelerine yer verdi.     
İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen Mehmet Ferhat Bebe ise  yaptığı açıklamada, “Bize bu şerefi ve gururu yaşattıkları için öncelikle İl Başkanımız Sayın Abdurrahman Kırıkçı’ya, İlçe Başkanlarımıza ve değerli üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu kutlu yolda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yürümekte bize nasip oldu. İki bin kişiyle birlikte AK Parti ailesine katılmış bulunmaktayız. Bizleri burada yalnız bırakmayan Önceki Dönem İlçe Başkanımız Sayın Hanifi Düzme’ye, İlçe Başkanlarımıza ve değerli dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımız olsun ”dedi.
AK Parti Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, “Hilvan’da 15 tane Belediye Meclis Üyemiz mevcut. 10 tane AK Parti Belediye Meclis Üyemiz vardı şimdi AK Parti Belediye Meclis Üye sayımız 11’e çıktı. Daha güçlü olduk. İnşallah şehir merkezinde ve kırsal kesimde hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde daha iyi bir hizmet vermeye çalışacağız. Ben partimize katılımlarından dolayı Sayın Ferhat Bebe’ye ve Bebe ailesine çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir, “İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Ferhat Bebe istifa edip İl Başkanımızın girişimleriyle partimize geçmiştir. İlçemize davamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Katılımlarından dolayı Sayın Ferhat Bebe’yi tekrardan tebrik ediyorum. Bebe ailesine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.