Şanlıurfa’nın Akçakale Belediyesi, İYİ Parti İlçe Başkanı İbrahim Toygar’a, kestiği 42 bin TL'lik para cezası, mahkemeden döndü.

Gözden kaçırmayın

Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı

Bugün Şanlıurfa İdare Mahkemesinde görülen davada, İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar’a kesilen para cezası iptal edildi.


Şanlıurfa İdare Mahkemesinde 1 yıldır devam eden dava bugün İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar ile Akçakale Belediyesi arasında karar duruşması yapıldı. Yapılan duruşmada mahkeme İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar’a kesilen 42 bin TL para cezasını iptal etti.
İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar bugün Şanlıurfa İdare Mahkemesi önünde Avukatı Hakim Ayhan ile birlikte yaptığı açıklamada “Bu ceza ile amaçları beni susturmaktı. Çünkü Akçakale Belediyesi ile ilgili yaptığım açıklamalardan rahatsız oluyorlardı. Bu rahatsızlıktan dolayı benim adıma 42 bin TL Para cezası kesmişlerdi. Kesilen para cezasını mahkemeye taşıdım ve iptal ettirdim. 

Ceza, aile bireylerimize ait bir yapıdan dolayı kesilmişti. Yapının tapusu benim adıma olmadığı halde ceza benim adıma kesilmişti. Ben de konuyu mahkemeye taşıdım ve ceza iptal edildi. Bu davayı hak ve halk Kazandı. Haksızlık ve adaletsizlik karşısında durduğum ve halkın hakkını savunduğumdan dolayı susmam veya susturulmam için haksız yere bana para cezası yazan Akçakale Belediyesi ile olan davada biz kazandık” ifadelerini kullandı