Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube timleri, bir başarılı operasyona daha imza atarak YPG’li teröristi adım adım takip edip yakaladı.

YPG terör örgütü adına savaşçı olarak faaliyet gösteren Suriye uyruklu Cesur kod adlı M.H. kıs kıvrak yakaladı. Şanlıurfa İl Jandarma TEM Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan YPG’li Cesur kod adlı M.H. çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre YPG terör örgütü adına savaşçı olarak faaliyet gösteren Suriye uyruklu Cesur kod adlı M.H. Suriye Resulayn’da 2019 yılında Barış Pınarı Harekâtında TSK unsurlarına karşı savaştıktan sonra 2021 yılında sığınmacı kılığında Şanlıurfa'ya giriş yaptı.

Daha sonra Antalya'ya giden Suriye uyruklu Cesur kod adlı M.H. isimli örgüt mensubunun, Antalya ilinden çıkarak Şanlıurfa iline geleceği ve Şanlıurfa üzerinden Suriye'ye kaçmaya çalışacağı bilgisini alan Şanlıurfa Jandarma TEM Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Jandarma TEM, başarılı bir operasyon YPG’li savaşçıyı Şanlıurfa’da yakaladı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa'da Jandarma Suikast Silahı İle Ele Geçirdi Şanlıurfa'da Jandarma Suikast Silahı İle Ele Geçirdi

Jandarma da alınan ifadesinde terör örgütü ile ilişkisi olduğunu kabul eden terörist sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.