Kariyerinde 3 yarıştan 1'ini kazandığını söyleyerek, 56 yaşına kadar üst düzey performans sergilemesinin kendisi için gurur kaynağı olduğunu belirten TJK Gündem Özel programı at yarışı dünyasının duayeni, efsane jokey ve yorumcu Süleyman Akdı'yı konuk etti.  D-Smart Spor Müdürü Aykut Aydın'ın sorularını yanıtlayan Süleyman Akdı, Gazi Koşusu'nda şanslı gördüğü atlara da değindi.

Süleyman Akdı, çok küçük yaşlarla atlarla zaman geçirmeye başladığını vurgularken, babası sayesinde bu mesleğe adım attığını ve Veliefendi Hipodromu'nu evi gibi gördüğünü söyledi. Yıllar içinde çok önemli başarılar yakalayan ve at yarışı camiasının sevgilisi olan Akdı, bu konuma gelebilmek için her konuda dik durduğunu, saha içinde disiplinden asla taviz vermediğini fakat saha dışında sosyal hayatında çok neşeli ve keyifli bir insan olduğunu vurguladı.

Tanıdık İsimlerden Tanıdık İsimlere Nikah Şahitliği Tanıdık İsimlerden Tanıdık İsimlere Nikah Şahitliği

"Önce Pele'ye sonra Eusebio'ya benzetildim"

Yarışlar kazanıp, popülerliği artınca önce Brezilyalı futbolcu Pele ardından Portekizli futbolcu Eusebio diye çağrılmaya başlandığını söyleyen Süleyman Akdı, spor camiasında ilk kez 'İmparator' lakabının kendisi için kullanıldığını belirtti. Kendisinden sonra Fatih Terim, İbrahim Tatlıses ve Oğuz Çetin için de 'İmparator' lakabının kullanıldığını söyleyen Akdı, bu unvanı ilk alan sporcu olduğu için de hayli mutlu olduğunu dile getirdi. Jokeyliğin çok zor bir meslek olduğunu vurgulayan Süleyman Akdı, zirveye çıktıktan sonra orda kalmanın daha da güç olduğunu vurgularken, 56 yaşına kadar üst düzey performans sergilemesinin kendisi için gurur kaynağı olduğunu belirtti.