Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İsrail'le Ticaret Filistine İhanet" pankartı açılmasına sinirlendi, parmak sallayarak "İnsanları provoke etmeyin. Sizi tutup buraya gönderenlere söyleyin; Filistin için ciğeri yanan gece gündüz uğraşan tek lider var. O da Recep Tayyip Erdoğan. Siz ancak bu işi istismar edersiniz." ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi’nde katıldığı "Aşık Mahallesi, Karakoyun Mahallesi Suruç Çelik Köy Evleri 3 Bin 123 Konut Temel Atma Töreni"ne katıldı.

Bakan Özhaseki burada konuşma yaptığı sırada Gazze’deki insanlık dramına yönelik hükümetin tavrını çarpıtıp halkı tahrik etmeye çalışan provokatörlere sert cevap verdi.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin için gece gündüz uğraşıyor"

Filistin için uğraşan dünyada tek liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Bakan Özhaseki, "Şu anda Filistin için ciğeri yanan bir tek lider var; o da Recep Tayyip Erdoğan. Gidin, sizi buraya gönderenlere bunu söyleyin. Filistin için gece gündüz o uğraşıyor. Siz ancak bu işi tahrik edersiniz, istismar edersiniz." diye konuştu.

"Filistin meselesini, Gazze meselesini günlerdir kamuoyunda tutan Cumhurbaşkanımız"

Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu

Bakan Mehmet Özhaseki, Gazze meselesini günlerdir kamuoyunda tutan kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

Bundan 3 ay kadar önce Birleşmiş Milletlerdeydik. Cumhurbaşkanımız, oradaki o zalim devlet başkanlarının yüzlerine karşı çıkıp; ‘Dünya beşten büyüktür’ diyerek konuşmasına başladı ve ‘Daha adil bir dünya mümkündür’ diyerek de devam etti. Biz bunlar için, çırpınırken, didinirken birileri de ne yazık ki seçim geldi diye provoke etmeye devam ediyor. Biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz.

"İnsanların derdini dile getiren Recep Tayyip Erdoğan'dı"

Dünyada mazlum milletlerin hepsinin arkasında duran liderin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

Azerbaycan Şuşa'da senelerce bizim kardeşlerimiz zulüm altında değil miydi? Bizim topraklarımız işgal altında değil miydi? Oralar için fedakârlık eden kimdi? Tabi ki Cumhurbaşkanımızdı. Şimdi özgürlüğüne kavuştu, orada artık ezanlar okunuyor.

Bundan üç sene kadar önce Bangladeş'e gittik, Myanmar'a gittik. Orada binlerce gariban Müslüman, ellerini semaya açıp, ‘Ya Rabbi Türkiye'ye yardım et, Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun.’ diye sesleniyorlar. Oradaki insanların derdini dile getiren Recep Tayyip Erdoğan'dı.

Editör: Urfadasin Haber