Edinilen bilgilere göre, önceki gün saat 13.00 civarında Adıyaman merkez Barbaros Hayrettin Mahallesi 1605. Sokak’tan kaçırılan Suriye uyruklu 4 yaşındaki H.U., Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu Şanlıurfa’da bulundu. Küçük çocuk polis ekiplerince koruma altına alınırken çocuğu kaçıran S.A., isimli şahıs ise gözaltına alındı.

Halfeti’de PVC Kalfası Elektrik Akımına Kapıldı Halfeti’de PVC Kalfası Elektrik Akımına Kapıldı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekiplerce Şanlıurfa’da bulunan 4 yaşındaki H.U., Adıyaman Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Burada bekleyen aile çocuklarını görünce mutluluk gözyaşları döktü. Çocuklarına sıkı sıkı sarılan aile polis ekiplerine teşekkür etti.

Çocuğuna kavuştuğu için mutluluk gözyaşları döken ve Türkçe bilmediği için Kürtçe cevap veren anne Lemia Şeyho, “Adıyaman polislerinin hepsine teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Şanlıurfa’da bulmuşlar. Ben kızımı çok özledim. Polislere teşekkür ediyorum. Adıyaman ve Şanlıurfa polislerine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ailesine kavuşan H.U., ise, "Bana gofret ve bisküvi verdi, su verdi. Onunla çarşıda gezdik. Ben ailemi çok özledim. Annemi babamı çok özledim” diye konuştu.