Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde 1 yıldır kafe işletmeciliği yapan Ebru Hayırlı Doğanoğulları, Urfa’da bir ilki başararak kafe açtı.

Şanlıurfa’da ailelerin birlikte güzel bir zaman geçirmek için kafe olarak ilk Kadın Girişimci olan  Ebru Hayırlı Doğanoğulları, “kadınlara fırsat verilirse, her şeyin üstesinden gelebileceklerini göstermek istediğini” söyledi.

Şanlıurfa'da Beyaz Altın'da Yüksek Rekolte Sevinci Şanlıurfa'da Beyaz Altın'da Yüksek Rekolte Sevinci

“KADIN SADECE ÇOCUK DOĞURAN, YEMEK YAPAN DEĞİLDİR”

4’ü Öğrenci olan 6 Bayan çalışanıyla birlikte Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde işletmecilik yapan Ebru Hayırlı Doğanoğulları: “Şanlıurfa’da insanları aileleriyle, sevdikleriyle, çocuklarıyla güzel vakit geçirebilecekleri bir mekân yapmayı düşündüm. Bu projeyi hayata sunduğumda Urfa’da bir ilk olacağını düşündüm kadınlara destek verildiği zaman neler yapa bileceklerini gösterdim. Kadınların başarabileceklerini kanıtlamaya çalıştım. Şanlıurfa’da kadınların sadece çocuk doğurmaktan, yemek yapmaktan, ev işi yapmaktan ibaret olmadıklarını göstermeye çalıştım. İlgi çok yüksek gelen misafirlerimiz Urfa’da böyle bir mekân görmediklerini dile getiriyorlar. Tıpkı Mardin beyaz su gibi mekânlara benzetiyorlar. Benim bu girişimciliğimden sonra Urfa’da birçok kadının yolunun açılacağına inanıyorum. Şu anda yanımda 6 bayan personel var bunların 4 tanesi öğrenci 2’si stajyer. Amacım öğrencilere de bir nebze katkı sağlamak. Devlet yöneticilerimizden rica ediyorum kadınlara desteklerini esirgemesinler” diyerek başarısını anlattı.