71 yaşındaki Kahtalı Mıçe'nin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Kahtalı Mıçe, hakkında ortaya atılan iddialara isyan etti ve kanser olduğu bilgisini yalanladı.

Kahtalı Mıçe adıyla tanınan müzisyen Mustafa Aslan'ın, gırtlak kanserine yakalandığı iddia edilmişti. 71 yaşındaki ünlü müzisyenin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, türkücü Kahtalı Mıçe'nin gırtlak kanserine yakalandığını duyurarak "Kahtalı Mıçe için dualarınızı esirgemeyin" demişti.

KAHTALI MIÇE'NİN GIRTLAK KANSERİ OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Adıyamanlı türkücü Mustafa Aslan, nam-ı diğer Kahtalı Mıçe'nin gırtlak kanserine yakalandığı iddia edilmişti. Magazin yazarı Onur Akay, haberi "Türk halk müziği sanatçısı Mustafa Aslan nam-ı diğer Kahtalı Mıçe zor günler geçiriyor. Gırtlak kanseri teşhisi konulan sanatçımız Antalya’da tedavi görüyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan sanatçımızın kemoterapi tedavisi de devam ediyor. Ayrıca sanatçımızın ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığını da öğrendim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin." şeklinde duyurmuştu. Ancak ünlü türkücü bu haberi yalandı.

KANSER HABERLERİNE İSYAN ETTİ: "GIRTLAK KANSERİ DEĞİLİM"

Ünlü türkücü Kahtalı Mıçe, kansere yakalandığı bilgisini yalanladı ve yayınladığı bir video ile "Evet, biraz rahatsızım ama gırtlak kanseri değilim. İki tane kitle var ince bağırsağımın üstünde. Onun tedavisini ve kemoterapisini görüyorum. Gayet iyim. Tedavi gördüğüm için biraz hırpalandım bu da normal. Sevenlerim, dostlarım akrabalarım var ve benim için korkuyorlar." dedi. Kahtalı Mıçe videosunun altına ise "Sevgili dostlarım, gırtlak kanseri olduğuma ve ekonomik durumuma ilişkin asılsız haberler yapılmaktadır. Lütfen bu haberlere itibar etmeyiniz. Sizden sadece dualarınızı istiyorum. Selam ve dua ile." notunu düştü.

DEPREMDE PEK ÇOK KAYIP VERMİŞTİ

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra büyük yıkım yaşanan 10 ilimizden biri de Adıyaman'dı. Kahtalı Mıçe, depremde pek çok akrabasını kaybetmiş ve o günü "Kime koşsak evi yıkılmıştı. Kime baksak kaybetmişiz. Yaşadığıma sevinemiyorum" diyerek anlatmıştı.

KAHTALI MIÇE KİMDİR ?

Asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğdu. Mıçe, Mustafa'nın kısaltılmışıdır. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukluğunda çokça pamuk tarlasında çalışmaya gitti. Bu sebeple ilkokulu 9 senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı.

17 Yaşından itibaren Kahta'da yerel türkücülük yaptı. Düğün ve konserlerde türküler söyledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğünde işe başladı.

"Beynelmilel" filminde oynadı. 1989 ile 1990 yıllarında Gaziantep'de yaşayan Kahtalı Mıçe, 1991 yılında İstanbul'a göç etmiş ve bir süre İstanbul'da yaşadıktan sonra Şanlıurfa'ya yerleşti, hala orada yaşamaktadır. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirmiştir.

Faruk Çelik, Kızı Zeynep'i Urfa'ya Gelin Etti Faruk Çelik, Kızı Zeynep'i Urfa'ya Gelin Etti

Kahtalı Mıçe, 1975 yılında Hülya hanım ile evlendi. 4 çocuğu vardır.

Editör: Urfadasin Haber