Şanlıurfa’nın Haleplibahçe Mahallesi 11 Nisan Caddesinde yerli yabancı birçok turistin geçtiği müzenin olduğu kaldırımı kazıp öylece bırakıp gittiler.

Mahalle sakinleri ilgilere durumu birçok ilettiğini ancak kazılıp öylece bırakılan kaldırımı yapmadıklarını iddia ettiler. Bu iddiada bulunanlardan biri de Haleplibahçe Mahallesinde ikamet eden Recep Bağmancı. 

Urfadasın habere konuşan Recep Bağmancı :”Gelip yapmıyorlar. Kaldırım çökmüş. Bu kaldırım 3 haftadır böyle kazılmış gelip yapmadılar. Otoprak orda duruyor, bir şey yapmıyorlar çalışmıyorlar. Söylüyoruz ‘Burası için adam gelmez’ diyorlar. Burası için adam gelmiyorsa neresi için gelir. Baştaki sorumlularını da söyledik. Fotoğraflarını çekti. Kendilerine söyledik ‘Gelirlerse yaparlar.’ dediler daha gelip yapmadılar.”ifadelerini kullandı.

Haleplibahçe sakinlerinden Yunus Şimşek ise “Urfa’ya yakışan bir görüntü değil. Burası Balıklıgöl yol üzeri. Buradan baya turist geçiyor. Buradan kaldırımdan geçemeyenler. Yoldan yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor. Üstünün kapatılmasını istiyorum. Gerçekten çok çirkin bir görüntü. Buranın yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Şanlıurfa Trafiği Akıllı Sinyalizasyon İle Yönetiliyor Şanlıurfa Trafiği Akıllı Sinyalizasyon İle Yönetiliyor