Şanlıurfalı Ali Kaya: Ben 4-5 Senedir Kurban Kesemiyorum Şanlıurfalı Ali Kaya: Ben 4-5 Senedir Kurban Kesemiyorum

Sümerler’den Osmanlı’ya rayihanın serüvenini takip eden sayılı koku uzmanlarından Bihter Türkan Ergül’ün tasarladığı kişiye özel parfümler dünyanın pek çok yerinde ilgi görüyor. Bunlardan biri de Karagül Parfümü.

Halfeti Kaymakamlığının ve Halfeti İlçe Tarım Müdürlüğü destekleriyle üretilen Karagüllerin uluslararası alanda tanıtımını sağlamıştı. Bu tanıtıma destek veren Koku Kültürü ve Turizm Derneği, Koku Akademesi ve Koku Uzmanı Bihter Türkan Ergül  de  Karagülün Amerika'da parfüm olarak üretilmesini sağladı. Halfeti Kaymakamı Zikrullah Erdoğan, Koku Kültürü ve Turizm Derneği, Koku Akademesi ve Koku Uzmanı Bihter Türkan Ergül'e teşekkür etti.

karagül parfümleri

Bihter Türkan Ergül dünyadaki sayılı koku uzmanlarından biri. Altı yaşında merak ve ilgi ile içerisine girdiği bu alan, onun için profesyonel meslek olmasının çok ötesinde bir aşk. Ona göre kültürel zenginliklerimizden birisi de rayiha; yani koku. Zira Sümerler’den Osmanlı’ya, oradan günümüze uzanan koku serüveninin peşine düşen Ergül için koku, özel bir olgu ve içerisinde çok büyük zenginlik barındırıyor.