Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde vatandaşlar belediyenin hizmetlerinden memnun değil. Kaldırımlar, orta refujlar, parklar ve yollar berbat bir şekilde.

Karaköprü Belediyesinden istediği hizmeti bulamayan vatandaşlar, şikâyetlerinin de umursanmadığını dile getiriyorlar. O yerlerden biri de Karaköprü Mevlana Caddesi Doğukent Mahallesi. Kaldırımdaki çukurlar ve topraklar vatandaşı çileden çıkarmış.

KARAKÖPRÜ SÖZDE URFA’NIN EN GÖZDE İLÇESİ

Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdüründen Şok İstifa  Eyyübiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdüründen Şok İstifa 

Urfadasın haber sitesine konuşan esnaf Mustafa Varış “Kaldırımın yarısı taş yarısı toprak. Biz fırın çalıştırıyoruz. Fırının önüne bir araba yanaşamıyor. Herhangi bir vatandaş gelemiyor. Her yer toz toprak. Sözde Karaköprü Urfa’nın en gözde ilçesi. Bakar mısınız? 3-4 defa aradık. Kayıt oluşturduk. Bugün gelecek, yarın gelecek ama gelmiyorlar. Vatandaşı yanıltmak başka bir şey yok. Belediye çalışıyor dedikleri bu mu?   Buraya bakın doğru düzgün bir kaldırım yok. Bir taraf düzgün, öteki taraf bozuk. Buraya bakın bir de oraya bakın. Karşıda alışveriş merkezi olmasa orası da düzgün olmaz. Doğru düzgün bir yer yok.” şeklinde sitem etti.

4 AYDIR BİR KALDIRIMI YAPAMAYAN BELEDİYE 

Esnaf Mustafa Balan ise “4 aydan beri yaklaşık 10 defa aramışız. Mesajınız alındı diyor. Bir türlü gelmediler. Toz topraktan perişan olduk. Sabah ayrı temizlik yapıyoruz. Öğlen ayrı temizlik. Böyle bir kaldırım yok. Var mı böyle şey..?  Yok böyle bir şey. Dile getirdik defalarca mesaj alındı diyor ama gelmiyorlar. Ne zaman gelecekler ne zaman yapılacak bilmiyoruz. Buranın bütün masrafı müteahhit ödenmiş ama ilgilen yok. Ben de bundan bir şey anlayamadım. ”ifadelerini kullandı.