Karaköprü Belediyespor 3. Ligde 4. Hafta maçında  Erpaaspor'u 3-2 mağlup ederek altın değerinde 3 puanın sahibi oldu. Ancak maç bitti maçtan sonra tartışmalar ve yazılı açıklamalar düelloya dönüştü.

İşte her iki kulübün karşılıklı yazılı açıklamaları 

Merkür Jet Erbaaspor Kulübünün açıklaması şöyle;

"Maçın orta hakemi Hasan AVCI skandal kararlara imza atmıştır. Rakip takım lehine verilen 1. penaltı kalecimiz tarafından kurtarılmıştır. 2. devre 1-0 öndeyken taraftarın da baskısıyla penaltı ile uzaktan yakından alakası olmayan bir pozisyonda elleri kapalı olan oyuncumuzun eline çarpan topa penaltı kararı verilmiş, bu penaltı maç sonu rakip takım oyuncularının söylediği gibi tam anlamıyla skandaldır.

Maçın devamında rakip lehine çalınan kolay düdükler, taraflı tarafsız herkesin tepkisini toplamıştır. Böyle bir ortamda maçın 67. dakikasında haksız yere 2. penaltıya maruz kalmış bir takımın oyuncusuna yapılan sert müdahaleye, tepkiler üzerine geç de olsa faul veren hakem rakip oyuncuya kart göstermemiştir.

Karaköprü Belediyespor Tek Attı 3 Aldı Karaköprü Belediyespor Tek Attı 3 Aldı

Bu olaylar sonrası maçın 70. dakikasında başkanımız, teknik direktörümüz, yapılan fiziki saldırılar sonucu emniyet güçleri tarafından stadyum dışına çıkartılmış ve kalan sürede maçı takip etmeleri engellenmiştir."

Karaköprü Belediyespor’un açıklaması şu şekilde

Karaköprü Belediyespor ise Merkür Jet Erbaaspor yönetiminin bu açıklamasına sert bir tepki verdi. Kulüp yetkilileri, maçın ardından üstün bir oyun sergilediklerini ve haklı bir galibiyet elde ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Karaköprü Belediyespor olarak 40 yıla yakın bir geçmişe sahibiz ve her zaman temiz bir futbol anlayışını benimsemiş bir kulübüz. Merkür Jet Erbaaspor'un iddiaları, kulübümüzü ve emniyet güçlerimizi zan altında bırakmaktadır.

Bu tarz çirkin iddialarla anılmak bizi derinden üzmüştür. Maç sonrası yaşananlarla ilgili görüntülerle futbol kamuoyunun takdirine sunuyoruz." Olaylı maç sonrası gerginlik devam ederken, futbol kamuoyu ve yetkililerin bu duruma müdahale edip sorunun çözülmesini beklediği gözleniyor."