Her zaman çevre koruma ve temizliğe önem veren Karaköprü Belediyesi ‘Lets Do İt’ hareketiyle 160 ülke ve 81 ilimizde kutlanan ‘‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliğine öncülük ederek Şanlıurfa’da kutlanmasını sağladı.

Karaköprü Mesire alanında yapılan programda çocuklar için yüz boyama, palyaço etkinlikleri yapılıp çeşitli oyunlar oynanırken, vatandaşlara fidan ve çöp poşeti dağıtılarak ‘yemyeşil ve temiz bir doğa’ mesajı verildi.

Programa ev sahibi olarak Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katılım gösterirken, etkinlik alanını gezerek sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya gelip sohbet ettiler.

Program ile ilgili bir açıklama yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, tüm dünyada aynı gün ve aynı saatte yapılan bu etkinliğin temiz bir dünyaya dikkat çekmek için çok değerli olduğunu ifade etti.

Başkan Baydilli şunları kaydetti: “Dünya’da temizliğe, çevrenin korunmasına dikkat çekmek için tüm ülkede aynı saatlerde düzenlenen bu etkinliği Karaköprü’müzde 40 tane sivil toplum kuruluşumuz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Temiz bir dünya ve güzel bir gelecek bırakma adına bu tür sosyal mesaj veren etkinliklerle dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Temiz bir dünya için hep birlikte el ele diyerek bu etkinliğimize katılım gösteren milletvekilimize, büyükşehir belediye başkanımıza ve çok değerli sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise temizliğin imanın yarısı olduğunu belirterek, herkesin kendi çevresini temizlemesi durumunda bütün şehrin temiz olacağını dile getirdi.

Milletvekili Cevheri, “Gelecek nesillere çok güzel bir çevre, toprak ve vatan bırakmamız gerekiyor. İnancımızın gereği olarak kişisel temizliğe, çevre temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Bu güzel etkinliği oluşturan Karaköprü Belediyemize ve destek veren bütün sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Dünya Temizlik Gününde verilecek en güzel mesajın kimsenin yere çöp atma hakkının olmadığı ve çevreyi kirletmemek gerektiği olduğuna dikkat çekerek, “Başka birinin temizlemesini bekleyerek bir şeyi yere atma hakkını nereden kendimizde buluyoruz? Doğayı bilerek kirletmek gibi bir şey asla kabul edilemez. Herkes önce kendi çevresine ve sonra doğaya dikkat etmeli, temiz tutmak için çaba göstermelidir. Bu güzel etkinlik için Karaköprü Belediye’mizi ve katılımcı kuruluşları tebrik ediyorum” diye konuştu.

Programın sonunda protokol üyeleri ve davetliler çöp toplama etkinliğine katılarak mesire alanında çöp toplayarak çevre temizliğine dikkat çektiler.

Editör: Mehmet Fatih Aslan