Karaköprü Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği sosyal market projesiyle iyiliğe kurulan köprü olmaya devam ediyor. İlçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanması için açılan ve tedarikinin bir kısmı hayırseverler tarafından sağlanan sosyal markette ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, giyim vb. ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor.

Akpiyar Mahallesinde hizmet veren sosyal marketten Karaköprü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler kendilerine verilen kart ile kuru gıda, yiyecek, giyim gibi temel ihtiyaçlarını herhangi bir ücret ödemeden temin edebiliyor.  İlçede ikamet eden 5 bin aile sosyal marketten faydalanırken, bunun yanında tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere gelir durumlarına göre belirlenen puanlama sistemiyle aylık, üç aylık ve altı aylık sosyal yardım gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de sosyal market projesine çok önem verirken, her fırsatta marketi ziyaret edip hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarla görüşüyor hem de markette bulunan malzemelerin tükenmeden temini için talimat veriyor.

Sosyal marketin ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için önemli bir kapı olduğunu ifade eden Başkan Metin Baydilli, burada temin edilecek erzak ve giyim malzemeleri ile vatandaşların ihtiyaçlarının bir nebze karşılanmasının kendileri için çok kıymetli olduğunu dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Yardımlaşma, dayanışma ve kendisine ihsan edilen maldan ihtiyaç sahiplerine dağıtma gerçekten büyük bir lütuftur. Bunun ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmak çok değerlidir ve bizim asli görevlerimizdendir.

Sosyal belediyecilik yükümlülüğümüzle sosyal marketimizi açtık ve yıllardır ihtiyacı olan vatandaşlarımız buradan faydalanıyor.  Ayrıca marketimizde bir iyilik ve dayanışma köprüsü kurup hayırsever vatandaşlarımızın, iş insanlarımızın da yardımıyla daha fazla aileye yardımcı olma fırsatı buluyoruz. Şu an Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüzün kayıtlarına göre 5 binin üzerinde ailemiz bu marketten faydalanıyor ve ayrıca sosyal yardımlar alıyorlar.

Biz elimizden geldiğince bundan sonra daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza, ailelere yardımcı olmak ve onların yanında olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sosyal marketimize bağışlarda bulunarak ihtiyaç sahiplerini sevindiren tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal marketten faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Karaköprü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurabilirler.

Editör: Mehmet Fatih Aslan