Harran Belediye Başkanı Özyavuz'un Karne Günü Mesajı Harran Belediye Başkanı Özyavuz'un Karne Günü Mesajı

Düzenlenen temel atma törenine Karaköprü İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Şanlıurfa Başkanı Abdulkadir Özbek, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Karaköprü İlçe Müftülüğü ile Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin işbirliğiyle Külliyenin en kısa sürede inşa edilmesi hedefleniliyor. Müftü Emiri tarafından yapılan duaların ardından Külliyenin temeline ilk harç atıldı.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Emiri, Yatılı Kur’an kurslarının önemine değinerek, "Hazreti Muhammed-i bize bahşettiğinden dolayı ve bizi de ona ümmet olma şerefine erdirdiğinden dolayı yüce rabbime sonsuz hamdüsenalar olsun. Eğer Resulullah olmasaydı bizler Kur'an-ı hiç anlayamazdık ve hayatımıza tasdik edemezdik. Onun için yaşayan ve yürüyen Kur'an olan Hazreti Muhammed anlaşılmadığı müddetçe Kur'an da vahiyde anlaşılmayacaktır. Bu eserler bizi  Resulullah ile tanıştırma, onun dili ile bize ulaşan Kur'an'a ulaştırma eserleridir.’’ ifadelerini kullandı.

Mehmetçik Mahallesinde 9 dönüm üzerine büyük bir titizlikle inşa edilen Külliyede 300 öğrenci eğitim alabilecek.

Külliyenin içerisinde bir cami, bir Kur'an kursu, 20 derslik, 50 yatakhane, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, kütüphane, mutfak, yemekhane, etkinlik alanları, idari bilimler, revir, kantin, bilgisayar odaları ve toplantı salonları bölümleri olacak. Ayrıca Külliye kendi elektriğini kendi üreten yeşil enerji sistemi ile donatılacak.

Editör: Mehmet Fatih Aslan