Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaş sağlığını korumak için sürekli sahada denetimler gerçekleştirirken, öğrenci sağlığı için okul kantinlerinde de rutin denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki 150 adet okulda bulunan kantinler ile yemekhanelerde sıkı denetimler yaptı.

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin sağlığına önem veren zabıta ekipleri, okul kantinlerini denetleyerek öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için kantincileri uyardı. Kantinlerde özellikle gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapan işletmecilere idari yaptırım uygulayan zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen denetimi de yaptı. Ayrıca yemekhane hizmeti verilen okullardaki yemekhaneler ve mutfakları da denetlenerek sağlıklı bir şekilde yemek hizmeti verilmesi için gerekli uyarılar okul yönetimine iletildi.

Viranşehir’de Çok Sayıda Silah Ele Geçirildi, Bir Kısmı Gömüldüğü Topraktan Çıkarıldı Viranşehir’de Çok Sayıda Silah Ele Geçirildi, Bir Kısmı Gömüldüğü Topraktan Çıkarıldı

Kantincilere satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrol edilmesiyle ilgili bilgi veren ekipler, kurallara uyan kantin işletmecilerine teşekkür ettiler.

Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki okul kantinlerinde denetimlerini rutin aralıklarla sürdürecek.