Urfa, Karayollarından bugüne kadar istediği hizmeti alamadığı için birçok kez gündeme gelirken nihayet Karayolları Urfa’yı hatırladı ve çalışmaya başladı.

Halfeti'de Namaz Çıkışı Cemaate Aşure Dağıtıldı Halfeti'de Namaz Çıkışı Cemaate Aşure Dağıtıldı

Akçakale yolunda yıllardır bir türlü yapılmayan Yonca Kavşağı için harekete geçen Karayolları, bu kez de kamulaştırma sorunuyla karşılaştı.

Karayolları, Akçakale yolu Yonca Kavşağı’nda kamulaştırma sorununu aşarsa yıl sonunda çalışmalarını bitirmeyi hedefliyor. Tır Garajının kamulaştırılması ve Belediye ile DEDAŞ’ın ait yer altındaki deplaselerin yapılması gerekiyor.

Bu arada GAP Bulvarı Üzerindeki Balıkayağı Kavşağı’nı da yıl sonuna doğru ihale edileceği öğrenildi. Ancak ihale tarihi henüz belirlenmedi. Fuar Kavşağı ve diğer kavşak ise uygulama projesi taslak olarak kaldığı öğrenildi.

Öte yandan Kuzeybatı Çevre Yolunda eksik kalan Direkli Viyadüğü ’nün beton kirişleri imal edildi. Buradaki çalışmanın da 2 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Şu an Viyadüğün ayakları yapılıyor.

Ayrıca Şanlıurfa’da adı ölüm yoluna çıkan Suruç yolu için Karayolları ihale tarihini belirledi. Suruç yolunun 29 Temmuz’da ihale edileceği açıklandı.