Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Kasım Gülpınar, Şanlıurfa’ya gelerek, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Caddesi düzenlediği mitingle seçim startını verdi.

Gülpınar, kendisi gibi Yeniden Refah Partisi’nden Karaköprü Belediye Başkan Adayı olan Nihat Çiftçi ile sahneye çıkarak vatandaşları selamladı.

Yaptığı konuşmada belediye başkanlığını kazanması halinde halk ile birlikte belediyeyi yöneteceğini belirten Gülpınar, “Herkesin kendi menfaati olabilir, herkesin kendi beklentisi olabilir, birilerinin bir beklentisi varmış ki halkın bu talebine karşı kulaklarını tıkadılar. Bu gerçeği görmezden geldiler ben belediye başkanı olmak istemiyorum. İsteseydim zaten dosyamı verirdim” dedi.

Kalabalığın teveccühüne layık olacağını ifade eden Gülpınar, şöyle konuştu:

“Urfa meydanında burada bu kalabalık şunu açık ve net gösteriyor. Kasım Gülpınar yük değil yük olan alandır, biz hep yük aldık. 31 Mart gecesi eğer bizleri şahsımı Büyükşehir Belediye Başkanı yaparsanız sizlere diyeceğim ki Allah razı olsun biz hep birlikte yöneteceğiz.

Başkan Beyazgül: Şanlıurfalılar Hizmete Oy Verir Başkan Beyazgül: Şanlıurfalılar Hizmete Oy Verir

İsraf var dediniz, kaynaklar çarçur ediliyor, dediniz yandaşlara gidiyor dediniz, yanlış yerlere kullanılıyor bu kaynaklar dediniz, ama biz de diyoruz ki Allah'ın izniyle iş başına gelirsek kesinlikle bu kaynaklar bir kuruşu bile heba olmayacak bir kuruşu bile israf olmayacak bu Urfa'nın imarına ve özellikle garibe hizmet gidecek. Vatandaşın Belediyeye gelmesine gerek, yok, hizmetler Vatandaşlarımızın ayağına gidecek. Kapım halka açık olacak, şunu iyi bilin Rantçılara kapım kapalı olacaktır"

Gülpınar’ın ardından Nihat Çiftçi de kalabalığa seslenerek başkan seçilmesi durumunda yürütecekleri çalışmaları anlattı.

Editör: Mehmet Fatih Aslan