Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şubesi "Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim" sloganıyla bisiklet turu düzenledi.

Sporun ve sağlıklı yaşam bilincinin artması hedefiyle düzenlenen 11. Yeşilay Bisiklet Turu Şanlıurfa’da saat 10.30’da Ali Şelli parkı önünde başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle Türkiye'de eş zamanlı düzenlenen Yeşilay Bisiklet Turu'na, çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı.

Şanlıurfa’da gerçekleşen bisiklet turuna Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yasin Akgül, Yeşilay Şube Başkanı Aziz Çiftçi, Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Nesih Çiftçi, Bisiklet İl Temsilcisi ve Göbeklitepe Bisiklet Gurubu Başkanı Muhammed Kaplan ve Urfa Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Mehmet Aslan’da eşlik etti.

GÜLPINAR, ‘’BİSİKLET KULLANMAYI TEŞVİK EDECEĞİZ’’

Daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir Şanlıurfa için bisiklet yollarını oluşturup vatandaşları bisiklet kullanmaya teşvik edecek çalışmalar yapacaklarını aktaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, ‘’Türkiye çapında eş zamanlı yapılan bir organizasyona katıldık.  Bugün Şanlıurfa’da hava bisiklet sürmeye uygundu.

Güzel bir havada bu organizasyonun startını vermiş olduk. Bisiklet hakikaten benim çok önemsediğim bir konudur. Gelişen ve modernleşen dünyada insanların hem aktivitelerinin artması açısından, hem de iklim krizi açısından değerlendirdiğimizde bisikletin kullanımının yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi gerekiyor.

Biz bisikletle ilgili belediye olarak çok farklı çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Sadece gençler değil, ileri yaştaki insanlar için de bisiklet kullanmak çok sağlıklı bir spordur.  Ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yapmamız lazım. Son derece güzel, son derece sağlıklı, sağlık açısından da düşündüğünüzde muazzam bir aktivitedir.

Şanlıurfalı Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu Şanlıurfalı Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu

 Belki bugüne kadar çok alışkanlık olmamış olabilir, ama biz Şanlıurfa’mızda bisikleti mutlak surette teşvik etmeyi düşünüyoruz. Onun için bende bu organizasyona bilhassa katılmak istedim. Bir müddet bu bisikleti buraya kadar sürdük ve bundan dolayı da çok ciddi keyif aldık. İnşallah bundan sonra arkadaşlarla çok daha sık bir araya geleceğiz’’ diye konuştu. 

Yeşilay Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Aziz Çiftçi, organizazsyona destek verip katılan Kasım Gülpınar'a "Duyarlılığınız ve Katılımınızdan dolayı Yeşilay Cemiyeti olarak teşekkür ederiz,Bu tür farkındalık etkinliklerinin artması temennisi ile" ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber