Alınan bilgiye göre, Eyyübiye ilçesine bağlı kırsal Sultantepe Mahallesinde, 5 yaşındaki Ahmet K, annesiyle birlikte tarlaya gitti.

Bir süre sonra ortadan kaybolan Ahmet K, için arama çalıması başlatıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı, UMKE, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye ekiplerince yapılan aramaların ilk gününde bir sonuç alınamadı.

Arama çalışmalarını daha sonra bölgedeki sulama kanalında yoğunlaştıran ekipler, sulama kanalındaki bir mazgalda küçük çocuğun cansız bedenini buldu.

Ahmet K.’nin cesedi, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı Şanlıurfa’da Otomobil ve Hafif Ticari Aracın Çarpışması Kameraya Yansıdı: 3 Yaralı

meydana geldi. Alınan bilgiye göre 33 yaşındaki Aynur K. ile birlikte tarlaya geldikten sonra ortadan kaybolan 5 yaşındaki Ahmet K. isimli çocuk için arama çalışması başlatıldı. İlçe Jandarma Komutanlığı, UMKE, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), itfaiye ekipleri, çalışmalarını tarlanın yakınlarında geçen DSİ’ye ait sulama kanalında yoğunlaştırdı.

CESEDİ SULAMA KANALINDA BULUNDU

Yakınlarında destek verdiği çalışma sonucu, dalgıçlarla kanalda yapılan detaylı aramada 5 yaşındaki Ahmet K.’nin cesedi DSİ Fırat Sulama Birliği kanalı içerisinde mazgala sıkışmış vaziyette cesedi bulundu. Kanaldan çıkarılan 5 yaşındaki Ahmet K.’nin cesedi, otopsi için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Editör: Mehmet Fatih Aslan