Lise öğrencileri tarafından oluşturulan Tiyatro grubunun 6 haftada hazırladığı Kayıp Hayatlar adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Maşuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan Tiyatro grubunun 6 haftada hazırladığı Kayıp Hayatlar adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Vali Yardımcısı Metin Esen, Uyuşturucuya karşı topyekün bir mücadele içerisinde olduklarını söyledi. 

Mahmud Ustaosmanoğlu İçin Urfa’da Taziye Kabulü Başladı Mahmud Ustaosmanoğlu İçin Urfa’da Taziye Kabulü Başladı

Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında hazırlanan Mehmet Tekkanat’ın yazdığı Hasan Balay’ın yönettiği Maşuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahne aldığı Kayıp Hayatlar adlı tiyatro oyunu büyük alkış aldı.

Öğrenciler tarafından 6 haftada hazırlanan oyun Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda sahnelendi. Uyuşturucu batağına saplanmış zengin bir ailenin çocuğu olan üniversiteli bir gencin hayat hikayesinin anlatıldığı tiyatro oyunun da onu kurtarmaya çalışan arkadaşlarının hayat hikayeleri sahnelendi. 

Sahne performanslarıyla adeta profesyonel oyunculara taş çıkartan öğrenciler oynadıkları oyunla uyuşturucuya hayır mesajı verdiler.  Şanlıurfa Vali Yardımcısı Metin Esen, Maşuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Faruk Yıldıztekin ve öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği tiyatro sonunda öğrencilere başarı belgesi verildi.