Şanlıurfa'da 19 yıl önce sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden Kazancı Bedih ismiyle tanınan ünlü gazelhan Bedih Yoluk, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Kazancı Bedih'in Bediüzzaman Aile Mezarlığındaki kabri başında düzenlenen anma töreninde Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Kazancı Bedih'in oğlu Naci Yoluk, babasının ölüm yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen anma törenine katılan herkese teşekkür ederek,  bu tür anmaların kendisini ve ailesini mutlu ettiğini söyledi.

DEDAŞ, Topdağında Kuran Kursunun Elektriğini Kesti! DEDAŞ, Topdağında Kuran Kursunun Elektriğini Kesti!

Anma programına katılan Şanlıurfalı sanatçı Mehmet Ziya Demirbaş de “İlk önce üstat Kazancı Bedih’i rahmetle, minnetle anıyoruz. Vefatının 19’uncu seneyi devriyesinde kabri başında dostlarıyla birlikte bizler de bulunduk. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bizim için çok önemli bir üstat Urfa’mızın gazelleri, Urfa’mızın hoyratlarıyla gençlere yön, gençlere ışık veren bir sanatçımızdı. Çok şey öğrendik, çok şey öğreniyoruz. Gençlere de bunları aşılamaya çalışıyoruz. Bizim için çok büyük bir kayıptı. Allah tekrar mekanı cennet eylesin" diye konuştu.

Bedih Yoluk ve eşi Fatma Yoluk, 19 Ocak 2004'de Balıklıgöl yakınlarındaki evlerinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmişti.