Yüksek görme duyusu olan ve yaklaşık 75 metreden bir fareyi bile görebilme yeteneğine sahip olan Vaşak’a Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde araç çarptı.

Urfa'da Polislere Silahlı Saldırının Perde Arkası Urfa'da Polislere Silahlı Saldırının Perde Arkası

Güçlü bacakları sayesinde olağanüstü tırmanma kabiliyetinin yanı sıra kayalık alanlarda sıçrama yeteneğine sahip yaralı Vaşak’ vatandaşlar jandarmaya teslim etti.

Ormanlık ve kayalık alanlarda yaşayan Kedigiller familyasına ait bir tür olan Vaşak’a Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Aligör yolunda yaralı olarak denk gelen Halil Güçlü durumu önce belediyeye bildirmek istedi ancak belediye telefona cevap vermedi. Bunun üzerine oğlu jandarma karakoluna göndererek durumu jandarmaya bildiren Halil Güçlü, Türkiye’deki Anadolu Vaşağı olarak bilen yaralı vaşağı jandarmaya teslim etti.

Sadece et tüketerek yaşayan Vaşak için Suruçlu Halil Güçlü “ Araç çarpmış bende yoldan geçerken fark ettim. Durdum araçtan indim baktım. Kediye benziyordu ama kedi değildi. Belediyeyi aradık cevap vermedi. Oğlum karakola gitti. Jandarmayla geldi ve ekipler götürdüler.

Biz yabani kedi olarak biliyorduk ama değilmiş ekipler vaşak olduğunu söylediler.  Vaşağı belgesellerde görüyorduk ama burada da gördük deme ki burada nasibi varmış ama burada da araba çarptı.” İfadelerini kullandı.