Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesindeki Kejan Aşireti, Taziyelerde verilen yemek konusunda örnek teşkil edilecek önemli bir karar aldı.

Karajdağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında sosyal ve kültürel faaliyetlerini yürüten Kejan Aşireti,  geçtiğimiz gün derneğin yönetim kurulu toplantısında, 3 gün sürecek taziyelerde şehir dışından gelen misafirler için sadece öğlen yemeği verilmesi kararı aldı.

Karajdağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan İsmail Amak “Kejan Aşiretinin ailelerinin bir araya gelerek kurmuş olduğu Karajdağlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Kejan Aşiretine mensup aile bireyleri ile yapmış olduğu istişareler sonucunda derneğimizin 30.10.2022 Pazar günü yapılan toplantısında, şehir dışından taziyeye gelecek eş, dost ve akrabalar düşünülerek kısa vadede taziye yemeğinin tümden kaldırılmasının uygun olmayacağı, taziye sahibi ve birinci derece yakınlarının yükünü hafifletmek, israfı önlemek ve Ceylanpınar’daki diğer aşiretlere örnek olmak üzere 3 gün sürecek taziyelerde şehir dışından gelen misafirler için SADECE ÖĞLE YEMEĞİ verilmesinin uygun olacağına oy birliğiyle karar verilmiştir. 

Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor! Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor!

Birinci gün taziye yemeği derneğimiz imkanlarıyla verilmesi uygulamasına imkanlar ölçüsünde devam edilecektir. Aldığımız kararın özelde Ceylanpınar, genelde bölge için hayırlı olmasını diliyoruz.” İfadelerini kullandı.