Şanlıurfaspor önümüzdeki sezon için geçmiş yıllarda da çalıştığı ve Urfaspor’u 1. Lige çıkartan teknik direktör Kemal Kılıç ile yeniden anlaştı.

Şanlıurfa Belediyespor Bingöl Grubu'nda Şanlıurfa Belediyespor Bingöl Grubu'nda

PARA İÇİN OYNAYAN, FUTBOLCULAR BU KULÜBE GİREMEYECEKLER!

Daha önce 3 kez Sarı yeşilli takımda görev yapan Kemal Kılıç kente gelerek Kulüp tesislerinde 4’üncü kez imzayı attı.  Şanlıurfaspor teknik direktörü Kemal Kılıç basın toplantısında: "Benim olduğum sürece para için oynayan futbolcular bu kulübe giremeyecekler. Bu şehir Süper Ligi hak ediyor. Bu şehir şampiyonluk bile yetmeyecek. Urfa’ya dördüncü veya beşinci gelişim. Benim de hatalarım illa ki olmuştur ama Urfa’yı sevdalık derecesinde seviyorum. Maddiyat anlamında bir şey düşündüğüm yer değil burası. Para derdinde olan futbolcular kulübeye dahi giremeyecek. İyi futbol oynayan iyi çalışan şampiyonluğu hissedecek futbolcularla çalışacağız. "dedi.

URFASPOR'UN 11 MİLYON BORCU VAR

 Şanlıurfaspor tesislerinde yeni teknik direktör Kemal Kılıç ve yönetimle birlikte düzenlenen basın toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Emin Yetim, 11 Milyon TL borçları olduğunu söyledi.

Kulübün kalıcı gelirlerinin sadece akaryakıt istasyonu olduğundan aktaran Emin Yetim açıklamalarını şöyle sürdürdü; ’’On bir miliyon borcumuz var. Bizim herhangi sabit bütçemiz yok.  Yönetim bundan sorunludur. Bizde kendi bütçemizde ğöre hareket ediyoruz.  Şuanda bizim kalıcı gelirimiz olmadığını söyledim. Tekrar ettim bizim kalıcı gelirimiz yok. Bir kalıcı gelirimiz sadece akaryakıtımız var başkada yok .Urfaspor'un başka geliri yok. Federasyondan ve Süper lotodan gelirleride %70- %80 ‘ni  geçmişden gelen icralara gidiyor. O da az kaldı. Yönetici borçları var. Geçtiğimiz günlerde sayın Valimizede söyledim. Önümüzdeki günlerde yöneticilerimizle tekrardan tekrardan bir toplantı yapacağız. Yöneticilerle ilgili şimdilik hiç bir sıkıntı yok. Önemli bir toplantıda olacak."